Gwiazdy w reklamach produktów bankowych. Antyreklamy.

Banki wydają ogromne kwoty na gaże dla znanych twarzy grających w reklamach kredytów gotówkowych i innych, kont, lokat bankowych i innych produktów finansowych. Marek Kondrat, Justyna Kowalczyk, Szymon Majewski i inni. Wymieniam reklamowe nazwiska sprzed kilku lat bo od jakiegoś czasu telewizji prawie nie oglądam i nie wiem którzy obecnie są gwiazdami reklam bankowych. Tego pierwszego tj. Kondrata przez przypadek słuchałem kiedyś w radio, był wywiad z nim niby nie reklamowy . Ujął mnie swym prawie że kryptoreklamowym kunsztem. Opowiadał, jak to (rzekomo) uczestniczy w wyjazdowych szkoleniach tego banku z którym współpracuje w zakresie reklamy. Jak zna twarze bodaj prawie wszystkich pracowników, jak identyfikuje się z nimi, z tym bankiem, itd. Oczywiście ani raz nie padła w tym wywiadzie nazwa banku ale przecież prawie wszyscy wiedzą o który bank chodzi.

Z całą pewnością reklamy ze znanymi twarzami muszą robić swoje tj. generować większe zyski niż niebotyczne gaże gwiazd i gwiazdek grających w tych reklamach. W przeciwnym wypadku banki już dawno dałyby sobie z nimi spokój. Czyli, większość ludzi raczej bezmyślnie łapie się na nie a przecież są to produkty porównywalne z konkurencyjnymi. Jak o mnie chodzi, wspomniane reklamy bardziej zniechęcają mnie niż zachęcają do skorzystania z reklamowanego produktu. Nie mam nic ani do pana Marka Kondrata skądinąd jednego z moich ulubionych aktorów, nie mam nic do sympatycznej i szczerej góralskiej twarzy pani Justyny Kowalczyk a nawet do pana Szymona Majewskiego też nic nie mam. Zauważmy jednak że biedni nie są. Czy nie nie byłoby lepiej gdyby reklama kredytu albo konta bankowego przedstawiała np. potwierdzenie przelewu na 200.000,00 zł. np. na dom dziecka, od banku reklamującego się? Chciałem napisać „na hospicjum” ale to byłoby może zbyt smutne jak na reklamę bankową. Taką reklamą bank zjednałby mnie do siebie i do jego produktów.

Inna sprawa to oczywiście to, że w ogóle nie należy kierować się reklamą na przykład konta bankowego lecz porównać oferty wyczytawszy wcześniej w jakimś poradniku na co zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego, bo konkurencja może oferować nie tylko takie same zerowe opłaty ale coś jeszcze dodatkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.