MENU
Jesteś tutaj: Usługi dla firm Księgowość dla firm - jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Holandii?

Księgowość dla firm - jak wybrać dobre biuro rachunkowe w Holandii?

10:22, dnia 15 luty 2022r.
Kategoria:Usługi dla firm
254
0

Księgowość - firmyDlaczego Holandia to dobry kraj „do życia”?

Ten niewielki kraj w Europie Zachodniej przyciągnął do siebie ok. 200 tyś. Polaków. Co ich skusiło do wybrania Niderlandów?

Łatwość przemieszczania się

Ze względu na powierzchnię Holandii (raptem 41 tyś. km2), przemieszczanie się po niej jest niezwykle proste. Dla zdeterminowanych wystarczy rower, choć równie wygodna i tania jest komunikacja miejska.

Praca i wynagrodzenie

Praca w Holandii jest dla Polaków miłą alternatywą pracy w ojczyźnie. Tutaj wynagrodzenie minimalne wynosi 1701 Euro, a w tygodniu pracuje się zwykle 40 godzin.
W Holandii dobrze prosperują benefity społeczne, np. dla rodziców przewidziany jest cokwartalny zasiłek na dzieci.

Otwartość

Holandia to także niezwykle tolerancyjny kraj, otwarty m.in. na mniejszości seksualne. W tym kraju może się czuć bezpiecznie każdy, bez względu na: pochodzenie, wyznawaną religię czy preferencje seksualne.

Wystarczy angielski

Do codziennego życia w Holandii, w zupełności wystarczy znajomość języka angielskiego. Język niderlandzki jest dodatkowym atutem na rynku pracy i przydaje się w kontaktach z urzędami. Jednak i bez niego można sobie poradzić na drodze oficjalnej, wybierając usługi jakie proponuje dobry księgowy w Holandii.

System podatkowy

Ponieważ system podatkowy w Niderlandach jest nieco skomplikowany (szczególnie dla Polaków, którzy uzyskują dochody z 2 krajów), warto zatrudnić biuro rachunkowe. Rozliczenia w Holandii, będą wtedy znacznie prostsze.

Podwójne rozliczanie podatku dotyczy sytuacji, gdy mieszkacie w Holandii, ale co najmniej połowę roku spędzacie w Polsce lub gdy wasza firma ma główną siedzibę w ojczyźnie. W takim przypadku, nawet przebywając cały rok za granicą, musicie też rozliczyć się w Polsce.

Nasze biuro rozliczeń podatkowych w Holandii, pomoże Wam skompletować wszystkie niezbędne dokumenty (Loon, Ingehouden Loonbelasting, Arbeidskorting, Ziekenfonds i Loonheffingskorting). Posiadamy też najbardziej aktualną wiedzę o ulgach podatkowych i chętnie się nią z Wami podzielimy.

Księgowość dla firm (Holandia)

Cieszymy się, że każdego roku coraz więcej firm zleca nam prowadzenie księgowości. Wasze zaufanie wiele dla nas znaczy.

Samo powierzenie księgowości „biurowi z zewnątrz”, to wyjątkowo korzystna dla Was opcja. Dlaczego? Takie rozwiązanie jest tańsze, niż tworzenie osobnego działu księgowego. Często decydujecie się na nie będąc małą firmą, która dopiero wchodzi na rynek. Znalezienie dobrego biura rachunkowego to odpowiedzialne zadanie, ponieważ jako właściciele biznesu wiecie, że praca z dokumentami musi być bardzo skrupulatna, ale i kreatywna.

Gdzie i kiedy szukać biura rachunkowego? Na co zwrócić uwagę?

Kiedy? Najlepszym pomysłem jest wizyta w biurze rachunkowym jeszcze przed otworzeniem działalności, żeby upewnić się na jakich zasadach możecie ją prowadzić i co będzie dla Was najbardziej korzystne.

Gdzie? Najlepiej w kraju, w którym prowadzicie swoją firmę (czyli zakładamy, że jest to Holandia).

Jeśli biuro które chcecie wybrać nie ma tu zarejestrowanej działalności, to skąd może wiedzieć jak w praktyce wygląda funkcjonowanie na tym rynku? Jedni uważają, że najlepiej kierować się opiniami znajomych, inni że lepiej wziąć pod uwagę szersze grono odbiorców i szukać w internecie.

To, co naprawdę jest ważne, to odpowiednie uprawnienia biura rachunkowego, do prowadzenia tego typu działalności. Bez oporów powinniście prosić o przedstawienie certyfikatów czy uprawnień.

Co jeszcze jest istotne?

Godziny pracy

Sprawdźcie czy godziny pracy biura są kompatybilne z waszym czasem pracy.
Często porada księgowego może być potrzebna wieczorem lub w weekend, dlatego elastyczność może się okazać bardzo pomocna. Ustalcie też jaki kontakt Was interesuje – osobisty, telefoniczny czy może online.

Biuroexpert oferuje dojazd do domu klienta lub spotkania w biurze.

Kompleksowość usług

Często prowadząc firmę za granicą, jako przedsiębiorcy potrzebujecie:

  • pomocy tłumacza,
  • ubezpieczenia
  • czy kredytu.

Biuroexpert oferuje wszystkie powyższe usługi, co znacznie ułatwi Wam współpracę z nami.

Kto bierze odpowiedzialność, za ewentualne błędy?

Zlecanie księgowości zewnętrznej firmie nie oznacza, że jako pracodawcy jesteście zwolnieni z odpowiedzialności przed urzędem skarbowym. Dlatego warto brać pod uwagę opinie o biurze rachunkowym i jego staż na rynku. Dobrym pomysłem jest rozeznanie się u obecnych lub byłych klientów biura, a także wśród znajomych i ludzi z branży.

Doświadczenie

To niezwykle istotne, czy biuro które wybierzecie prowadzi księgowość wielu firm, czy założył je podmiot nowa na rynku. Wybierając Biuroexpert, możecie liczyć na ponad czterdziestoletnie doświadczenie, które podąża za najnowszymi technologiami oraz jest na bieżąco w interesującej Was tematyce.

W skład naszego zespołu wchodzą zarówno holenderscy eksperci jak i doradcy z Polski.

Podsumowując

Nasi klienci cenią sobie u nas:

  • doświadczenie,
  • na bieżąco aktualizowaną wiedzę,
  • dobry kontakt z księgowym,
  • terminowość (która w sprawach urzędowych jest szczególnie ważna),
  • zaufanie
  • czy profesjonalne doradztwo.

Trudno też pominąć aspekt finansowy. W końcu każdy z Was chciałby jak najlepszej jakości usługi w możliwie najniższej cenie. Co jak co, ale ta jest u nas bardzo konkurencyjna.

Biuroexpert jest firmą z 40 letnim doświadczeniem, która nie boi się biurokracji. Stawiamy na komfort Was jako klientów, więc możemy spotkać się u Was w domu (dojedziemy do dowolnego regionu), firmie lub u nas w biurze. Działamy szybko i dokładnie. Zapraszamy do współpracy.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*